We trokken eropuit naar het Kasteel van Poeke in Aalter voor een magisch avontuur, samen met onze dochter en haar twee nichtjes. Onze bestemming? De Ridder Muis Doe-expo, een interactieve tentoonstelling rond de dappere Ridder Muis!


Naast deze expo zijn er nog drie andere Ridder Muis-tentoonstellingen te bezoeken in België:
  • Ridder Muis en de hoed van Meneer Heks – Kasteel van Westmalle (van 5 april tot en met 2 november 2025)
  • Ridder Muis en de kleren van de Koning – Kasteel Coloma in Sint-Pieters-Leeuw (van 28 juni tot en met 31 augustus 2025)
  • Ridder Muis en het feest van de Koning – Le Labyrinthe in Durbuy (van 1 juli tot en met 5 oktober 2025, inclusief alle weekends van september)
  • Ridder Muis en het betoverde kasteel - Het Kasteel van Poeke in Aalter van 28/06 tot 31/08

De statige zalmroze gevel, de charmante bruggetjes over de slotgracht en de omliggende tuinen en parken vormen een sprookjesachtig decor dat perfect past bij de doe-expo in Aalter. Tijdens de expo ga je op zoek naar Muis’ beste vriendin, Draak. Draak zit verborgen omdat het kasteel betoverd is door Meneer Heks. De kinderen – samen met Ridder Muis – krijgen de opdracht om emoties te verzamelen en te laten ontploffen... Je vindt Draak via allerlei interactieve opdrachten: zoeken, springen, glijden, tekenen, knutselen… vooral DOEN!

Tip – Je kan gratis koningsgolf doen in de tuinen rond het domein. Ga gerust de houten hamers en gouden ballen halen bij de infobalie.


Wat deze expo zo fijn maakt, is dat ze niet alleen leuk is voor kinderen, maar ook voor (groot)ouders en begeleiders. Je loopt samen door het verhaal, en de doe-activiteiten zorgen ervoor dat je als volwassene even wordt meegesleurd in die fantasiewereld. Bovendien is alles overzichtelijk en kindvriendelijk ingericht, ideaal voor een ontspannen uitstapje. Reserveer zeker een tijdslot (het kan druk worden in het weekend). De expo is ideaal voor kinderen tussen 3 en 8 jaar. 

Meer info op Ridder Muis expo